Obcowanie z emocjami może wydawać się istnie kosmicznym doświadczeniem. Czasami ten „kosmos” nas przeraża i wolelibyśmy myśleć, że go nie ma, nie zajmować się nim i zastanawiać się tylko nad istotą podejmowanych przez nas działań lub planami i ich realizacją. Czasami czujemy niedosyt tych, które przynoszą nam zasilanie w energię i pomagają w utrzymaniu relacji, poczuciu sensu. Emocje budują również nasze relacje, pomagają lub utrudniają ich utrzymanie, podejmowanie działań, które w efekcie przynoszą jeszcze więcej negatywnych skutków. Jakkolwiek mocno chcielibyśmy udawać i im zaprzeczać, nie zmieni to faktu, że emocje i uczucia to wartościowa i potrzebna część naszego fundamentu. Dopiero ich poznanie pozwala uzyskać ulgę, spokój i poczucie kontroli nad swoim światem przeżyć i działań.

Propozycją wydawnictwa MiJaMy się jest gra Kontakt, która w towarzystwie kosmicznego akcentu i mechaniki, zachęca graczy do angażowanie się w pytania i zadania zawarte w kartach i rozwijania swojej świadomości o wewnętrznym świecie przeżyć. Mnogość pytań i ich charakter pozwala na przełamywanie wielu barier i rozwiewanie tematów tabu. Im więcej kart z pytaniami i udzielonych na nie odpowiedzi, tym więcej szans na zdobycie gwiezdnych kryształów. Gdy jeden z graczy zbierze po jednym krysztale z każdego koloru, wygrywa rozgrywkę.

Gra przeznaczona jest dla młodszych graczy od 12 roku życia (chociaż z powodzeniem grają w nią również 9 i 10 latkowie), składa się z 6 rodzajów kart z pytaniami; dotyczących emocji, szczerości, mocy, zabawy, kart „wiem” i słowa. W kartach zawarte są pytania, na które uczestnik wybiera lub bezpośrednio odpowiada, pytania mają za zadanie pobudzanie sfery emocjonalno-społecznej. Skłaniają do refleksji nad różnymi obszarami społecznymi i emocjonalnymi, utartymi opiniami, czasami stereotypami oraz utrwalonymi wnioskami, przyczyniając się tym samym do rozwijania elastyczności poznawczej. Rozwiewają mity na temat uczuć ale i sytuacji, które przyczyniają się do utrwalania błędów myślenia. A to wszystko staje się szansą na to, aby wpłynąć na zmianę zachowania a więc również obieranych strategii radzenia sobie. Dzięki mnogości pytań rozgrywka może trwać nawet kilka godzin a uczestnicy mogą czerpać ze swoich odpowiedzi wzbogacając repertuar swoich strategii i zasobów. Używam tej gry w swoim gabinecie od dawna i nie przydarzyło mi się, aby którykolwiek z graczy, nawet ten najmniej chętny do współpracy nie był zaabsorbowany rozgrywką i mimo początkowo niskiej motywacji nie zakończył gry z poczuciem niedosytu.